• دکتر فرهاد حافظی

    Procedure
  • دکتر فرهاد حافظی - جراح بینی و پلاستیک

در باره دکتر حافظی

اگر تمايل به انجام يك عمل جراحي پلاستيك داريد، بايد به دنبال جراحي باشيد كه داراي بورد تخصصي و تجربه كافي در زمينه جراحي پلاستيك باشد و بتواند كمك لازم را در جهت احتياجات شما انجام دهد.
اگر در جستجوي يك جراح پلاستيك در تهران هستيد، دكتر فرهاد حافظي مي‌تواند اطلاعات لازم را در مسير اخذ تصميمي آگاهانه و درست در اختيار شما بگذارد.

چکیده ای از سوابق علمی و تخصصی

دکتر حافظی در سال ۱۳۵۰ خورشیدی (۱۹۷۱ میلادی ) از دبیرستان البرز تهران فارغ التحصیل و در همان سال پس از شرکت در آزمون ورودی دانشگاههای دولتی و با کسب رتبه ی بیستم از بین هشتاد هزار شرکت کننده کنکور وارد دانشکده ی پزشکی دانشگاه شیراز ( دانشگاه پهلوی سابق) گردید و د ر سال ۱۳۵۸ ( جزء ۷ نفر برتر دانشکده ) موفق به اخذ درجه ی دکترای پزشکی شد.
وی پس از گذرانیدن دوره ی رزیدنتی جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال ۱۳۶۵ بورد تخصصی جراحی عمومی را کسب نموده و به لحاظ علمی و داشتن مهارت های جراحی در سال ۱۳۶۶ به عنوان استادیار جراحی دانشگاه علوم پزشکی تهران ( ایران سابق ) منصوب گردید.
در سال ۱۳۶۸ دکتر حافظی جهت گذارانیدن دوره ی فلوشیپ جراحی پلاستیک عازم انگلستان شد و دوره ی مذکور را در بیمارستان کودکان لندن Great Ormond St. و مرکز جراحی پلاستیک Mount Vernon به انجام رساند در سال ۱۳۷۱ موفق به اخذ درجه ی فوق تخصصی رشته ی جراحی پلاستیک گردید .
دکتر حافظی از سال ۲۰۰۲ میلادی عضو انجمن جراحان آمریکا (FACS) و از سال ۲۰۰۶ میلادی عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) نیز بوده است .
دکتر حافظی نتایج تجربیات و تحقیقات خود را در یک کتاب و بیش از ۴۵ مقاله علمی در مجلات معتبر خارجی و داخلی به چاپ رسانیده و به عنوان داور و عضو هیات تحریریه در چندین مجله ی علمی ایرانی و خارجی عضویت دارد. او همچنین با شرکت و سخنرانی در بیش از ۶۰ کنفرانس داخلی و خارجی همچنان در امر آموزش و پژوهش فعال است.
دکتر حافظی از سال ۱۳۶۵ (۱۹۸۶میلادی) عضو جامعه جراحان ایران بوده و در سال ۱۳۷۶ توسط جراحان پلاستیک کشور به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبائی ایران انتخاب و این سمت برای پنج دوره ی متناوب تمدید گردیده و در حال حاضر نیز بعنوان یکی از اعضای هئیت مدیره انجمن یاد شده فعالیت دارد.
دکتر حافظی اردیبهشت ماه ۱۳۸۴ از استادیاری به درجه ی دانشیاری ارتقاء یافت و در سال ۱۳۸۹ به دریافت درجه ی استادی کامل نایل گردید. و به عنوان اولین استاد جراحی پلاستیک در دانشگاه تهران مشغول به کار می باشد .

دکتر حافظی با سابقه ی سی ساله کار در زمینه جراحی، تجربیات کافی در انجام جراحی های پلاستیک ، به خصوص صورت و بینی ، جراحی های آندوسکوپیک، و همچنین دیگر جراحی های زیبایی را کسب نموده در حال حاضر در بیمارستان حضرت فاطمه ( وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران ) و به عنوان رئیس بخش جراحی پلاستیک در بیمارستان آراد تهران مشغول به کار بوده و علاوه بر فعالیت در زمینه جراحی پلاستیک ، به امر آموزش و پژوهش نیز مشغول است .

This post is also available in: English